AKO SI SPRÁVNE NARIEDIŤ PEPTID

Dnes si vysvetlíme, ako správne nariediť  a aplikovať Peptidy.

Je POTREBNÉ si vopred ZABEZPEČIŤ :

·         Základ je BA voda.  Aby vám peptid vydržal v chladničke dlho, musí byť zloženie BA vody takéto : 0,9% Benzyl alkohol + 0,9 Sodium chlorid – nikdy nie iné zloženie.

·         Inzulínky na aplikáciu.  Najlepšie Inzulínky pre aplikáciu sú tie, ktoré majú obsah 0,5 ml a ihličku 0,3 mm. Existujú aj Inzulínky s obsahom 1ml, ale tie nepoužívajte.

·         A samozrejme Peptid , ktorý budete chcieť použiť. :)

·         2 ml injekčnú striekačku, modrú ihlu, kuchynskú utierku, dezinfekčný tampón – tieto budeme používať ako pomôcky na zarábanie Peptidov.

Samotný postup :
1. Na začiatok je potrebné si všetko pripraviť. Vezmite si  čistú utierku, na ktorú si uložíte všetko potrebné.


2. Vyberte Inzulínky z balíčka, odstráňte ochranné uzávery na piestiku Inzulínky a povytláčajte z nich vzduch. Niekedy sa stane, že nie sú Inzulínky nadoraz a mohlo by to neskôr spôsobiť problémy.


3. Ak sú Inzulínky nachystané, pripravte si  2 ml injekčnú striekačku a nasaďte na ňu modrú ihlu. Vezmite si BA vodu a natiahnite požadované množstvo BA vody na zarábanie Peptidu.  Ako prese prepočítať množstvo BA vody na riedenie a aplikáciu Peptidu,  rozoberiem na konci tohto článku.4. Odstráňte ochranný uzáver Peptidu a odstráňte z neho gumenú zátku.


5. Vstrieknite doň BA vodu z inj. striekačky a uzavrite fľaštičku gumeným uzáverom. Jemne premiešajte, nech sa Peptid pekne rozpustí. Ak to máte hotové, odstráňte uzáver a natiahnite obsah ampulky znovu do injekčnej striekačky ( nie je nutné meniť ihlu, ak bude po celý čas zachovaná sterilita) . Zalomte ihlu  smerom hore, aby vám cez ňu nepretiekla tekutina a jemne vytiahnite piestik zo striekačky. Teraz budeme naťahovať Peptidy priamo do Inzulínky.

Samotné natiahnutie Peptidu do injekčnej striekačky je úplne jednoduché a určite to zvládne každý. Dôležité je, aký prepočet koncentrácie Peptidu chcete natiahnuť a aplikovať.6. Natahovanie peptidu z injekčnej striekačky do inzulínky. Ako som už vyššie spomínal, je nutné jemne zalomiť ihlu smerom hore, a jemne z striekačky vytiahnuť piestik. Ponorte doň inzulínku a naťahujte požadované množstvo Peptidu. - Spôsobov ako natahovať Peptidy je viac napr. Ak máte doma nejakú malú flaštičku (sterilnú a čistú) kľudne si to možete nariediť v nej a potom natahovať peptidy do inzulíniek. Zvoľte spôsob , ktorý vám vyhovuje najviac.


A teraz prejdime na samotný výpočet riedenia a aplikácie Peptidov


Príklad č.1:

Povedzme, že ste si zakúpili  Ipamorelin a ampulka má 10mg Peptidu. V prvom rade je nutné zistiť, koľko mcg denne potrebujete aplikovať – to nájdete v každom popise Peptidov.

Ipamorelin je nutné aplikovať denne  1-3mcg na 1kg telesnej hmotnosti   v 2ch rovnomerne rozdelených dávkach – ideálne ráno a večer.  Dôležité je vedieť , že 1mg=1000mcg- to platí všeobecne.

Optimálna denná dávka je 1 mcg Ipamorelin-u na 1 kg telesnej hmotnosti, 3x denne.

Ak má športovec  hmotnosť  100kg a chce denne aplikovať  1mcg/1kg  Ipamorelinu , to znamená, že bude potrebovať 300mcg denne.  Ráno 150mcg a večer 150mcg.

Musíte to nariediť tak, aby ste :

·         Nemali príliš veľa BA vody v roztoku- slabá až pomalá absorpcia tekutiny v tuku po aplikácii , môže spôsobiť opuchy alebo bolesti, začervenanie okolo miesta aplikácie a bolesť na dotyk.

·         Nemali príliš málo BA vody v roztoku – v chladničke zvykne stuhnúť na želatínu (alebo niečo podobné, čo znehodnotí peptid)

·         Ja osobne riedim  10mg ampulku (Hexarelin, Ipamorelin, GHRP 6...) minimálne v 2ml BA vody a 5mg ampulku Peptidu (HGH Fragment, CJC 1295...) riedim v min. 1ml BA vody.

Teraz prejdime k riedeniu samotného ipamorelinu .

Ja osobne to stále zaokrúhlim. Asi ťažko by ste vedeli (neviem to ani ja) natiahnuť presne napríklad 144,2 mcg peptidu do Inzulínky. Keď že vážim 100 kg, mal by som denne aplikovať 300mcg, ale ja som si to zaokrúhlil na 500mcg. Prečo ? Lebo sa mi to tak lepšie počíta , a jednoduchšie naťahuje do inzulíniek. Samozrejme ak ste šikovný, kľudne si to prepočítajte na dielik presne a natiahnite toľko , koľko bude treba.

Ampulka Ipamorelinu má 10mg, keď tam vstrieknem 2m BA vody , dostanem koncentráciu  2ml = 10mg . Ako už vieme 1mg=1000mcg. čiže na 2 ml máme 10 000mcg Peptidu.  Tým pádom mám na 1ml = 5000mcg. a 10dielikov(0,10ml) na inzulínke bude 500mcg. Natiahnem 5 dielikov (250mcg)peptidu,  do každej jednej Inzulínky.

Z tých ,,dielikov“ nemajte obavy, na inzulínke je ich pekne vidno , vždy to začína na čísle 5 , potom 10,20,30 ....

A  budete  mat peptid s obsahom 5mg ( HGH Frag, CJC 1295...), je to oveľa jednoduchšie .

Stačí vám vstrieknuť 1ml BA vody a podľa toho to budete prepočítavať. Príklad : Ja užívam Fragment  v dávke 1000mcg denne. Rozdelím si dávku na 500mcg ráno a 500mcg večer. Vstrieknem 1ml BA vody , a dostanem koncentráciu 1ml= 5000mcg peptidu. Keď natiahnem 10 dielikov do Inzulínky, budem v nej mať  500mcg. Do každej jednej Inzulínky natiahnem 10 dielikov a mam hotovo.


Nie je to nič ťažké a chce to iba čas a prax. Každé ďalšie zarábanie peptidov vám určíte pôjde oveľa ľahšie.

Samotná aplikácia :

Každý jeden Peptid ( výnimkou je IGF-1 LR3 – ten sa môže aplikovať aj do svalu ) sa aplikuje subkutánne, čiže do podkožného tuku.

Vždy dané miesto pred vpichom dezinfikujte ( Dezinfekčný tampón Braun alebo iný dezinfekčný prostriedok) – už som videl aj Deodorant :D,  ale to radšej neskúšajte.Dajte dolu ochranný kryt ihly na inzulínke , chyťte kožu s tukom ( najlepšie brucho) medzi prsty a vpichnite inzulínku. Vpich musí byt jemný a zároveň rýchly v uhle cca 90 0 . Stlačte piestik a máte hotovo.Po prvej aplikácii ( môže sa stať aj pri ďalších aplikáciách) je bežné :

Návaly tepla, zrýchlenie reči, nadmerné potenie, ale aj závraty.

Nikdy nezabúdajte na :

Peptidy po rozriedení skladujte vždy v chladničke.

Ideálne je skladovať v chladničke aj BA vodu.

Vždy si pred aplikáciou a riedením prepočítajte koncentráciu Peptidov.

Vždy miesto vpichu dezinfikujte.

Nikdy nepoužívajte tú istú inzulínku viackrát.

Skontrolujte vizuálne inzulínku, ak by s ňou bol nejaký problém , zahoďte ju.

Naše Peptidy sú napustené vzácnym plynom , ktorý ich ochráni počas prevozu, ale po otvorení ampulky a nariedení peptidu s nimi nikdy prudko nemanipulujte  ani nehádžte o zem a pod.


ANABOLIC-HOUSE.NET


V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Top produkty

T-PHARMAX UNDE MEGA CAPS 90TAB 150MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS DANABOL 100TAB - 10MG/TAB
ARENIS MEDICO CLENBUTEBOL 50 TAB - 40MCG/TAB
ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

..

94,00€ 98,00€

T-PHARMAX SIBUTRAMINE 100 TAB - 25MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS OXANDROLON 100 TAB - 10MG/TAB
LEGIT LIFT SUSTANON 10ML - 300MG/ML
ARENIS MEDICO NANDRODEK 10ML - 250MG/ML