VŠETKO O IGF-1


Pre tých, ktorí nie sú oboznámení s týmto produktom:
\\"IGF-1 je v podstate polypeptidový hormón, ktorý má rovnaké molekulárne vlastnosti ako inzulín. V skutočnosti, IGF vlastne kandiduje na inzulín-ako rastový faktor. IGF-1 je primárne zodpovedný za rast dlhých kostí u detí, a to aj ovplyvňuje rast svalov a regeneráciu u dospelých. LR3 IGF-1 je silnejšia verzia IGF-1. Je chemicky zmenený, aby sa zabránilo deaktivácii prostredníctvom IGF-1 väzobných bielkovín v krvi. To má za následok dlhší half-life / 20 - 30 hodín namiesto 20 min./

Aké výhody môže ponúknuť kulturistom?
IGF-1 značne zvyšuje svalovú hmotu tým, že prinúti svaly k hyperplázii (nárast počtu nových svalových buniek) v tele.

Aké sú jeho účinky v porovnaní z rastovým hormónom?
LR3 IGF-1 môže priamo stimulovať svalový rast v porovnaní s rastovým hormónom (RH). Je to preto, lebo RH nepriamo vedie k rastu tým, že najprv navodzuje IGF-1 k uvoľňovaniu z pečene.

Má význam použiť obe /RH+ IGF-1 / látky spoločne?
\\"Mnoho výskumných štúdií preukázalo, že GH a IGF-1 fungujú synergicky,oproti tomu, ak by boli prijaté jednotlivo. Zvyčajne 10-20mcg IGF-1 ( po cvičení) a 2-4IU GH (s raňajkami) je ideálne pre optimálny „stack“ s minimálnymi vedľajšími účinkami.

Niektoré steroidy, ako NPP a Trenbolon spôsobujú zvýšenie IGF-1 produkcie. Mohlo by to mať ešte lepší účinok s pridaním jednej alebo oboch s týchto látok?
\\"IGF-1, ktorá sa vytvorí použitím rýchlo pôsobiaceho Nandrolonu alebo Trenbolonu ,nie je ani zďaleka taká učinná,ako je účinok v 10mcg LR3 injekcii. Samozrejme,nie je na škodu použit tieto AS s IGF1 + RH.

Je IGF-1 dostatočne účinné pri korekcii poraneného tkaniva?
\\"Tkanivo vybudované s IGF-1,je veľmi kvalitné. IGF-1 môže geneticky meniť počet svalových buniek vo vnútri tela, to môže tiež zvýšiť schopnosť tela rýchlejšie regenerovať poškodené tkanivo. V skutočnosti, IGF-1 je teraz v štádiu intenzívneho výskumu pre jeho potenciál k rekonštrukcii poškodeného a popáleného tkaniva , a pre svoje regeneračné účinky u pacientov s AIDS, ktorí trpia svalovým katabolizmom . Bezprostredne viditeľné účinky sú prakticky nemožné, nakoľko na takýto výskum je potrebný velmi dlhý čas....

Vzhľadom k jeho účinkom na inzulín, musía byť diabetici opatrní pri jeho používaní?
\\"Ani nie, nie je tu žiadne známe smrtiace nebezpečenstvo,pri podávaní IGF-1 diabetikom. V skutočnosti, IGF-1 môže znížiť telu potrebný inzulín, a podľa jednej krátkej štúdie , môže znížiť závislosť potreby inzulínu až o 45%. To môže priniesť veľmi sľubné výsledky do budúcnosti, ak budeme mať možnosť študovať túto látku ďalej.

Aký je rozdiel medzi LR-3 IGF-1 a štandardným IGF-1?
Len ako to bolo spomenuté predtým, Long R3 IGF-1 je chemicky upravená verzia IGF-1. Má pridaný aminokyselinové reťazce, ktoré bránia tomu, aby sa vyradil z IGF-1 väzobných bielkovín v krvi. To dáva LR3 IGF -1 oveľa dlhší half-life. Je to 83 aminokyselinový ekvivalent IGF-1, ktorá sa skladá z kompletného ľudského IGF-1 , sekvencie nahrádzajúcu Glu (E), na Arg (R) na pozícii tri. konštrukcia má tiež pridaných 13 aminokyselín na predĺženie peptidu podľa terminus N. Celkovo je to viac biologicky aktívna verzia pôvodného IGF-1. \\"

Ako sa IGF-1 najlepšie uskladňuje po rekonštrukcii?
Za predpokladu, že používame lyofilizovanú formu (suchý prášok) z LR3 IGF-1, čo zodpovedá 1000 mcg liekovky, je najlepšie riediť s 1 ml ,alebo 2 ml NaCl,alebo Bakteriostatickej vody. Po zmiešaní nechajte zmes v liekovke na chvíľu sadnúť. Dajte to do chladničky, kde sa IGF-1 zmes môže rozpustiť, bez pretrepávania jej obsahu. Potom môžete aplikovať buď podkožne,alebo vnútrosvalovo. Ak plánujete aplikovať nižšie dávky na dlhšiu dobu, tak je vhodnejšia pre rekonštrukciu Bakteriostatická voda. / sterilná H2O + 0,9% BA/

Aký je najlepší spôsob, ako ho používať podľa vášho názoru?
Najlepší spôsob, je užívať ho v regulovaných dávkach. Zvyčajné dávky LR3 IGF-1 sú od 10mcg do 50mcg za deň. V IGF ampulke je zvyčajne k dispozícii miligram (1000mcg), čo je ekvivalentné použitie - 20mcg/deň po dobu 50 dní. Samozrejme všetko závisí na tom, koľko je kto schopný vynaložiť na LR3 IGF-1, aj keď väčšina je zvyčajne spokojná s 20mcg /deň . Ďalej,ako som už popisoval,je IGF najlepšie aplikovať buď IM alebo subkutánne. Najlepší účinok dosiahnete aplikáciou počas dopoludnia alebo ihneď po silovom tréningu.

Je pravda,že aplikácia do určitej svalovej partie,môže spôsobiť väčší sval. rast?
Áno, je to možné. Sú niektorí kulturisti, ktorí praktizujú túto metódu, pretože majú pocit, že jedna časť svojej svalovej skupiny rastie rýchlejšie ako ostatné . Po podaní injekcia IGF-1 vstupuje do krvného riečišťa a nemala by zostať lokálne, v danom mieste aplikácie . To prináša výhodu,že IGF-1 sa môže viac krát aplikovať do jedného a toho istého miesta.

Aké je najlepšie dávkovanie a dĺžka cyklu?
\\"Pravidelná dávka väčšiny užívateľov LR3 IGF-1 je 20mcg deň. Je to zvyčajne efektívne pri tomto tempe, pretože je to dostatočné na absorbciu a dosiahnutie požadovaného účinku. Väčšina užívateľov, a dokonca aj kulturistov sú tiež spokojní s uvedenou dávku, aj keď môžete mať dávkovanie v rôznych časoch počas dňa, než ostatní,alebo ako som spomínal vyššie. Príliš veľa IGF-1 bude mať za následok zníženú citlivosť IGF-1 receptorov na povrchu svalových buniek. Tým sa v podstate budú naťahovať všetky zisky z IGF-1, pretože veľmi málo receptorov znamená len veľmi malú odpoveď.

Sú účinky výraznejšie ako pri použití GH?
\\"Áno, na základe skutočností uvedených vyššie, účinky sú bezprostredné. IGF-1 je zlúčenina, ktorá priamo reaguje s proteínmi v tele, a teda aj priamo ovplyvňuje účinky svalov a rast tkanív. GH na druhej strane, je GH iba ten, ktorý vysiela signál pre ďalšie zlúčeniny a ich následnú reakciu. (IGF-1 je jedna z týchto zlúčenín), pričom je tento proces o dosť pomalší. Takže čo sa týka rýchlosti nástupu účinku, je IGF-1 účinnejší než bežný GH. \\"

Aké sú všetky nežiaduce účinky spojené s jeho používaním?
IGF-1 je bežne známi, že spôsobuje pocity únavy. Niektorí ľudia sa cítia veľmi unavení rýchlo pri použití tejto zmesi. Môžete to však vnímať v priaznivejšom svetle, pretože viac spánku znamená lepší ekonomický rast. K ďalším nežiaducim účinkom patrí svalová stuhnutosť , bolesti hlavy, nevoľnosť príležitostne, a niektorí tiež tvrdia, že majú niekedy stav hypoglykéme, teda nízkej hladiny cukru v krvi. \\"INZULINOVÝ RŮSTOVÝ FAKTOR IGF-1


-IGF-1 je jedním ze dvou malých peptidů, podobných hormonu inzulínu - odtud také název inzulínový růstový faktor - 1 (biochemici budou jistě vědět, že IGF-l má peptidový řetězec složený z 67 aminokyselin, který připomíná proinzulín - formu inzulínu, uskladněnou ve slinivce). IGF-l vzniká v mnoha tkáních a uvolňuje se systematicky obvykle v reakci na jídlo. IGF-l je molekula, která operuje v rámci extrémně silných signalizačních enzymů zvaných „tyrosinkinázy“. Během posledních pěti let se kinázy staly středem pozornosti mnoha výzkumu, zejména pak jejich vztah k růstu. Ačkoliv stále ještě nemáme k dispozici přesné důkazy, zdá se, že IGF-1 má větší anabolický potenciál než ostatní známé látky - mezi nimi i anabolické steroidy.

- V posledních deseti letech zaznamenal lékařský výzkum velký pokrok ohledně léčebných metod. Léky a techniky, které zavedl Pasteur či Banting dnes patří v nemocnicích a na klinikách k rutinním záležitostem. Mezi nejnovější metody patří bioinženýring.

-Jakmile jednou vědci odhalili mystérium DNA a genetického kódu, byl to jenom krok k praktickému využití těchto znalostí. Od syntetického růstového hormonu až po bakterie produkující enzymy, biotechnologie změnila náš život.

-Každý kulturista vám dnes potvrdí, že důležitou roli v jeho kariéře hraje výživa. Odpůrci steroidů jistě neopomenou zmínit, že za zlepšením postavy dnešních sportovců stojí především nejnovější léky a bez chemie by se dnešní šampióni nikdy nedostali tam, kde jsou nyní. Faktem ale zůstává, že většina těch, kteří nyní trénují v moderních posilovnách, je v lepší formě než jejich předchůdci před dvaceti či třiceti lety. A jen těžko můžeme před- pokládat, že by všichni užívali nějaké zakázané látky - tak tomu jistě není! Pokud by měl existovat jediný faktor, který se zasloužil o revoluci v moderní kulturistice, pak by to jistě byla výživa.

-A v centru její nové vlny jsou peptidové růstové faktory. Peptidové růstové faktory jsou molekuly na bázi proteinů, které regulují důležité biologické aktivity, jako je tvorba krvinek, regenerace nervů, růst kostí a pokožky, rozvoj svalů a chrupavky. Právě proto věnujeme následující kapitolu tomuto tématu, soustředit se budeme zejména na inzulínové růstové faktory (IGF), jejich využití a aplikaci v moderní kulturistice.

INZULINOVÝ RŮSTOVÝ FAKTOR-l (IGF-1)


-Ve své nikdy nekončící snaze odhalit tajemství lidského těla uskutečnili vědci velký pokrok v podobně objevu růstových faktorů, k němuž došlo V uplynulých deseti letech. Jeden z nich IGF-1 nejenom že podporuje růst svalů, ale urychluje také regeneraci tkání. Ačkoliv má jako individuální látka pouze omezené účinky, v kombinaci s ostatními anabolických látkami, jako jsou steroidy a HGH, může být vliv na svalovou tkáň a tukovou vrstvu opravdu silný.

-IGF-1 je jedním ze dvou malých peptidů, podobných hormonu inzulínu - odtud také název inzulínový růstový faktor - 1 (biochemici budou jistě vědět, že IGF-l má peptidový řetězec složený z 67 aminokyselin, který připomíná proinzulín - formu inzulínu, uskladněnou ve slinivce). IGF-l vzniká v mnoha tkáních a uvolňuje se systematicky obvykle v reakci na jídlo. IGF-l je molekula, která operuje v rámci extrémně silných signalizačních enzymů zvaných „tyrosinkinázy“. Během posledních pěti let se kinázy staly středem pozornosti mnoha výzkumu, zejména pak jejich vztah k růstu. Ačkoliv stále ještě nemáme k dispozici přesné důkazy, zdá se, že IGF-1 má větší anabolický potenciál než ostatní známé látky - mezi nimi i anabolické steroidy.

-Steroidy totiž nejsou nezbytně nutné pro proteosyntézu, zatímco IGF-l ano. Pouze nutí svalové buňky, aby mnohem efektivněji využívaly stavební bloky, v tomto případě aminokyseliny. Zřejmě nejčastěji přehlíženou vlastností IGF-l je jeho vliv na HGH. HGH upozorní buňky, aby se tvořil nový IGF-l .

-Jakmile je syntetizován, zvýší IGF-1 využití výživných látek. Jak jsme již řekli, IGF-1 je jakýmsi prostředníkem mezi HGH a svalovým anabolismem. Bez IGF-1 by byl HGH mnohem méně účinný.

-Kromě svých anabolických účinků má IGF-1 také antikatabolické vlastnosti. Kulturisté velice dobře vědí, že dosáhnout maximálního rozvoje svalové hmoty mohou nejenom podporou anabolismu, ale také účinným bojem proti katabolismu. A to je velice důležité, neboť podle provedených studií víme, že IGF-1 napomáhá prevenci proti snížení hmotnosti u starších lidí a u sportovců během diety.

ODKUD POCHAZI A JAK JE KONTROLOVÁN


-Ačkoliv IGF-1 vzniká na mnoha různých místech, jako jsou ledviny, svaly, kolostrum (jemná, mléčná tekutina, vylučovaná prsní žlázou dříve než klasické mateřské mléko), trávicí trakt a štítná žláza, většina produkovaného množství pochází z jater. Jakmile je syntetizován, váže se IGF-1 na plazmatické proteiny, které se nazývají IGF-1 vážící proteiny (IGFBPs).Tento krok je velice důležitý, protože se tak prodlužuje životnost IGF-1 z 30 minut na 12 až 16 hodin. Znamená to také, že na rozdíl od HGH, který je vylučován ve vlnách (nejvíce během spánku), se IGF-1 vylučuje postupně během dne. V produkci IGF-1 hraje důležitou roli také věk; v dětství se tvoří pouze malé množství, velké dávky během dospívání a po padesátce toto množství postupně klesá.

-Podle dostupných důkazů víme, že IGF-1 může být kontrolován dietou. Studie prokázaly, že lidé, kteří konzumují více kalorií - zejména ve formě proteinů - mají vyšší hladinu IGF-1 . Naopak dieta obsahu- jící málo kalorií může produkci IGF-1 omezit. Máme dostatek důkazů, které potvrzují, že pacienti trpící AIDS mají výrazně sníženou hladinu IGF-1 . V průběhu hladovky se hladina IGF-1 začne snižovat po zhruba 24 hodinách. Poslední bod je důležitý zejména pro kulturisty, kteří se připravují na soutěž. Drastická redukce příjmu kalorií S cílem odbourat tuk může vést ke snížení hladiny IGF-1 ‚ to znamená, že převládne katabolismus a odbourávání svalové hmoty. Jak vidíte, máte další dobrý důvod, proč se udržet v dobré formě po celý rok, abyste se pak vyhnuli drastickým dietám.

-Podle posledních výzkumů víme, že dostatečný přísun některých aminokyselin může zvýšit hladinu IGF-1 . Lidé, kteří brali 30 gramů argininu denně, dosáhli nárůstu hladiny IGF-1 . Než se ovšem začnete doslova ládovat argininem, měli bychom vás upozornit, že tyto studie byly provedeny ve spolupráci se staršími lidmi, u nichž se hladina IGF-1 snížila v závislosti na věku.

-Neexistují žádné pokusy, které by podobné výsledky potvrdily u zdravých kulturistů.

-I pokud by to byla pravda, není snadné dosáhnout dávky 30 gramů argininu pouze díky několika pilulkám. Průměrná tableta či kapsle obsahuje 500 miligramů argininu, museli byste tedy brát 60 kapslí, abyste dosáhli požadovaného účinku. My vám můžeme pouze poradit, abyste se vysokým dávkách aminokyselin vyhnuli, zejména proto, že mechanismus působení IGF-1 dnes vlastně vůbec neznáme.

MECHANISMUS PŮSOBENÍ – SMĚS ÚČINKŮ?


-IGF-1 je unikátní v tom, že působí na kosterní svaly jako inzulín a HGH dohromady. Zvyšuje proteosyntézu a omezuje rozklad proteinů. Pro kulturisty má význam jeho schopnost stimulovat DNA a buněčné multiplikace.
-Podle vědeckých studií víme, že IGF-1 působí nejenom na svoje vlastní receptory ale také na receptory inzulínu. Pokusy na krysách prokázaly, že při injekční aplikaci má IGF-1 prakticky stejné účinky jako inzulín.3 Na rozdíl od inzulinu ovsem neovlivňuje homeostázu glukózy. Teoreticky to znamená, že je bezpečnější než inzulín, neboť díky inzulínu skončilo mnoho kulturistů v diabetickém komatu (záměrně píšeme „teoreticky“, neboť, jak uvidíte dále, má IGF-1 také svoje vedlejší účinky).

-Jednou z překvapujících vlastností IGF-1 je fakt, že je silně závislý na hladině jiných hormonů. Sám o sobě může mít dokonce i nežádoucí účinky - nejenom, že omezuje anabolismus, ale může také snižovat vylučování inzulínu a HGH. Ačkoliv mohou vysoké dávky IGF-1 podpořit retenci dusíku (což je jeden ze základních předpokladů pro anabolismus), hladina cukru v krvi je pak následně drasticky snížena. Méně známou vlastností IGF-1 je jeho vliv na produkci červených krvinek. Stejně jako hormon erythropoietin i IGF-1 podporuje tvorbu červených krvinek (alespoň v laboratorních podmínkách).

-Není pochyb, že někteří vytrvalostní sportovci berou IGF-1 právě s cílem podpořit tvorbu a tím zvýšit počet červených krvinek (což je praktika zakázaná, zvaná „krevní doping“).

-Abyste mohli plně porozumět tomu, jak IGF-1 funguje, měli byste znát výsledky posledních studií. IGF-1 je úzce spjat s proteinem zvaným protein vážící IGF-1 - IGFBP-3. IGFBP-3 kontroluje oběh IGF-1 v těle a anabolické účinky IGF-1 rychle vymizí, pokud dojde k poklesu hladinu IGFBP-3.4Tento účinek byl demonstrován na studiích s pacienty trpícími AIDS, kteří užívali IGF-1 jako látku bojující proti odbourávání svalové hmoty způsobeném virem.

-Po dobu 6 - 8 týdnů měl IGF-1 skvělé anabolické účinky, ale během 10 - 12 týdne nastala stagnace. Krevní testy prokázaly, že zatímco hladina IGF-1 je stále vysoká, hladina IFGBP-3 se dramaticky snížila. A bez tohoto proteinu je IGF-1 prakticky neúčinný. Ačkoliv tomu ještě zcela nerozumíme, zdá se, že IGF-1 v těle postupně zpomaluje produkci IGFBP-3. Poslední studie se neustále snažily nějakým způsobem obejít tuto zpětnou vazbu díky použití takových hormonů, jako je inzulín a HGH. Inzulín se zdá být velice slibným, neboť v podstatě udrží hladinu IGFBP-3 na požadované úrovni, čímž umožní IGF-1 mnohem lépe působit na požadované tělesné funkce.

-Vědci využívají těchto poznatků především v léčbě nemocných s AIDS a v terapii jiných pacientů, většina kulturistů o existenci a významu IGFBP-3 ještě vůbec netuší. Všichni ovšem velice dobře vědí, že vytváření směsí různých látek může velice výrazně ovlivnit jejich celkový účinek. Zatímco vědci provádějí další a další studie, sportovci neváhají zařadit IGF-1 do svých oblíbených směsí.

JAK JE EFEKTIVNÍ?

-Stejně jako v případě HGH, clenbuterolu a anabolických steroidů, se vědecká komunita zabývá také efektivitou exogenního IGF-1 . Některé studie neprokázaly žádný vliv na proteosyntézu nebo redukci katabolismu, zatímco jiné zaznamenaly výrazný anabolický účinek. Jedna studie, uveřejněná v The Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism byla zvlášť zajímavá. Testovaní jedinci byli rozděleni do tří skupin; první dostávala pouze IGF-1 ; druhá IGF-1 a k němu katabolický hormon prednison; a třetí pouze samotný prednison. Použitá dávka IGF-1 byla 100 miligramů dvakrát denně. Vědci došli k závěru, že IGF-1 podporuje proteinový anabolismus a zároveň omezuje katabolismus.

TERAPEUTICKÉ VYUŽITÍ

-Stejně jako steroidy, růstový hormon a jiné léky užívané v kulturistice, byl i IGF-1 vyvinut původně pro účely medicíny (což konec konců neustále slyšíme od všech odpůrců chemie ve sportu). Na základě nejnovějších výzkumů se lékaři snaží využít IGF-1 pro léčbu takových život ohrožujících chorob, jako je roztroušená skleróza, cukrovka a Lou Gehringova choroba.

-Probíhají další studie, jejichž cílem je rozpoznat roli IGF-1 v odbourávání svalové hmoty, čímž by mohl být učiněn krok vpřed v léčbě rakoviny a AIDS. Podle studie uvedené v Clinical Endocrinology může být IGF-1 přínosným lékem také v boji proti srdečním chorobám, způsobeným vysokou hladinou cholesterolu a velkým množstvím tuku v těle.5

VYUŽITI V KULTURISTICE


-Jak by se dalo očekávat, každá látka, která může být popsána slovy „anabolická“, „antikatabolická“ či „svaly budující“, bude využita v kulturistice - bez ohledu na případné vedlejší účinky nebo její cenu. Většina kulturistů, kteří berou IGF-1 ‚ nezapomínají tento růstový faktor doplnit o jiné anabolické látky, jako jsou steroidy, clenbuterol, inzulín a HGH. Ačkoliv si většina kulturistů udělala z míchání léků svůj každodenní zvyk, existují důkazy,. že v určitých ohledech mají směsi svoje opodstatnění (nesmíme ovšem opomenout vedlejší účinky takových kombinací).

-Endokrinologové a biochemici zjistili, že pokud se dvě určité látky užívají dohromady, může jejich společný účinek převýšit součet účinků, které by dosáhly při samostatném užívání. Tornu říkáme „synergistický účinek, a právě on může vysvětlit, proč tolik kulturistu dosahuje diky nejrůznějším směsím tak obdivuhodných a takřka zázračných výsledků.

-Na základě provedených studií víme, že směs IGF-1 a HGH podporuje retenci dusíku mnohem více, než když se obě látky užívají samostatně. Kromě toho HGH napomáhá vyrovnání stavu hypoglykémie, který často provází užívání IGF-1. Tyto účinky ovšem nejsou omezené pouze na IGF-1 a HGH. Jiné výzkumné práce odhalily podobné působení u směsi inzulínu s IGF-1 ‚ HGH s inzulínem nebo IGF-1 s testosteronovými preparáty.

-Byla dokonce provedena studie, která prokázala, že směs testosteron enantátu a nandrolonu decanoate (nikoliv IGF-1 ) způsobí zvýšení hladiny IGF-1 o 21 %.Takové informace vedly mnoho vědců k předpokladu, že i anabolické steroidy mohou zvyšovat hladinu IGF-1.

-Na základě toho, co jsme si nyní řekli, můžeme vyvodit závěr, že kulturisté, kteří berou tři až čtyři různé preparáty najednou, tak maximalizují svoje anabolické a antikatabolické schopnosti. Pro dnešního profesionálního kulturistu je naprosto běžné, když užívá steroidy, inzulín, HGH a IGF-1 najednou. Pak přijde předsoutěžní období a směs je doplněna o thyroidní preparáty či diuretika. Bez důkladného lékařského dohledu by taková praktika ovšem mohla být velice nebezpečná. Jen málokdo ovšem může tvrdit, že dnešní kulturisté nemají oproti svým předchůdcům z doby před dvaceti lety navrch.

ZDROJE, CENA A DALŠI INFORMACE


-Kromě toho, že si tělo vytváří vlastní IGF-1 ‚ můžeme tento růstový faktor najít v malém množství také v kolostru - mléčné tekutině, která je vylučována mléčnou žlázou dříve než mateřské mléko. Kolostrum si můžete koupit prakticky v každém obchodě se zdravou výživou, musíte si ovšem uvědomit, že je velice obtížné získat IGF-1 právě touto cestou. Stejně jako mnoho suplementů je i IGF-1 tvořen molekulou na peptidové bázi (je tvořen řetězcem aminokyselin). Váš trávicí systém tedy s IGF-1 naloží stejně jako s jinými peptidovými molekulami a rozloží ho na individuální aminokyseliny (stejně jako další proteinové zdroje). Skončíte tedy tak, že pro vás bude IGF-1 bílkovin, původní molekula nebude zachována.

-Nejbohatším zdrojem IGF-1 jsou geneticky upravené bakterie. Na bázi rekombinantní DNA techniky můžete získat takřka neomezený zdroj IGF-1. Ten se pak prodává v podobně bílého zmrazeného prášku, jenž se musí uchovávat v lednici bez přístupu světla (stejně jako většina syntetických preparátů se na světle rozkládá - což je třeba mít na paměti, pokud nakupujete na černém trhu). Před užitím se prášek rozmíchá ve sterilní vodě, přičemž vzniká asi 50 cc roztoku.

-Jako ostatní syntetické látky je i IGF-1 velice drahý a na černém trhu zaplatíte za měsíční dávku kolem 5000 dolarů, přičemž se můžete bez problémů dostat až na dvojnásobek. Podle jednoho zdroje víme, že 50 - mililitrová lahvička vyjde na 800 až 1000 dolarů.

-Vzhledem k tomu, že tato látka není schválena FDA (alespoň ne v době, kdy byla psána tato kniha), je černý trh prakticky jediným zdrojem, z něhož mohou kulturisté čerpat po několik následujících let.

-To znamená, že IGF-1 nadále zůstane látkou, kterou si mohou dovolit opravdu pouze ti movitější. Průměrný člověk není schopen zaplatit tak horentní částky za několik injekcí

-IGF-1. Podobná investice připadá v úvahu pouze u několika elitních kulturistů, běžný návštěvník posilovny si o IGF-1 může nechat jenom zdát.

VEDLEJŠÍ ÚČINKY


-Vzhledem k tornu, že je většina IGF-1 na černém trhu vyráběna pouze pro účely experimentálního užívání, kulturisté při nákupu této látky poměrně riskují. Takový produkt totiž může být poměrně nebezpečný a v žádném případě neprojde všemi žádoucími testy, které by schválily jeho užití v medicíně. To znamená, že může být nečistý a ačkoliv nezpůsobí žádné vedlejší účinky při pokusech s krysami (uvědomte si, že tito živočichové jsou schopni přežít naprosto neuvěřitelné věci), pro člověka mohou být efekty v krajním případě i smrtelné.

-Kromě toho, že může být účinná látka znečištěna, je třeba podotknout, že je IGF-1 velice podobný HGH v tom, že se vyrábí v mnoha různých formách. Nejpopulárnější je dlouho působící látka, jejíž životnost je prodloužena díky přidání 8, 10 či 15 dalších aminokyselin. Stejně jako v případě HGH ovšem není tato forma IGF-1 určena pro aplikaci u člověka. Je sice mnohem levnější než standardní forma a kulturisté ji často užívají, ovšem na vlastní riziko. Vždy totiž hrozí, že si tělo začne vytvářet protilátky proti IGF-1 . A pak - sbohem svaly a pravděpodobně se můžete rozloučit i s vlastním imunitním systémem.

-Je také třeba zvážit, že IGF-1 patří k poměrně novým látkám. Bylo provedeno zatím pouze málo ověřených studií, které by dokazovaly účinky IGF-1 na člověka, tím spíše na trénovaného sportovce. K dispozici máme pouze informace od kulturistů a jiných sportovců, kteří tuto látku vyzkoušeli. Všichni tito lidé ale patří k tzv. první generaci uživatelů. Pracují s neznámou látkou metodou pokusu a omylu, což rozhodně není nic, co by odborník schválil a doporučil jiným potencionálním zákazníkům. Každý nový uživatel je tak vlastně ponechán vlastnímu osudu.

-Je také třeba se zamyslet na tím, jak vlastně kulturisté IGF-1 užívají. Jak jsme se již zmínili, většinou je součástí nejrůznějších směsí (Dr. Mauro Di- Pasquale tornu říká „polyfarnakologie“), takové podmínky není možné vytvořit laboratorně (většinou z legálních důvodů). Kombinaci různých látek dochází k synergistickému účinku. Je to tedy stejné, jako když otvíráte Pandořinu skříňku plnou neznámých vedlejších účinků. K tomu všemu přidejte riziko nákupu na černém trhu a výsledky mohou být opravdu odstrašující.

-Na závěr bychom rádi zdůraznili, že nikdo skutečně neví, jaké budou dlouhodobé důsledky užívání IGF-1 . Dokonce ani těm krátkodobým ještě dokonale nerozumíme. Je pravdou, že máme k dispozici dostatek pokusů na zvířatech, ovšem využití u člověka není ještě zcela prozkoumáno. To platí také v případě použití IGF-1 jako ergogenní látky. Dostupné informace vám zaručí pouze jediné - budete vědět, že něco takového představuje poměrně velké riziko. My vám tedy můžeme poradit jediné - dokud nebudeme vědět více, raději se IGF-1 vyhněte.V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Top produkty

T-PHARMAX UNDE MEGA CAPS 90TAB 150MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS DANABOL 100TAB - 10MG/TAB
ARENIS MEDICO CLENBUTEBOL 50 TAB - 40MCG/TAB
ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

..

94,00€ 98,00€

T-PHARMAX SIBUTRAMINE 100 TAB - 25MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS OXANDROLON 100 TAB - 10MG/TAB
LEGIT LIFT SUSTANON 10ML - 300MG/ML
ARENIS MEDICO NANDRODEK 10ML - 250MG/ML