VŠETKO O PEPTIDE MELANOTAN


Melanotan = C78 H111 N21 O19
Mol.hmotnosť = 1646,85 g/mol

Melanotan II = C50 H69 N15 O9
Mol.hmotnosť =1024,18 g/mol


-Melanotan (MT) a Melanotan II (MT-II), sú obidva analógy alfa-melanocyty stimulujúci hormón α-MSH, ktorý je produkovaný v hypofýze. Sú zodpovedné za chemické procesy súvisiace s pigmentáciou kože a vlasov, taktiež ovplyvňujú chuť do jedla a sex.libido. Silnejšie účinky v rámci zvýšenia sex.libida má hlavne MT-II.
-Slnečné UV žiarenie pôsobí na hormón α-MSH, ktorý následne zvyšuje produkciu melanínu z melanocytov v koži. Melanín je v podstate hnedý pigment, ktorý ma zá následok pekné hnedé opálenie.
-Oba tieto syntetické analógy (MT a MT-II) boli vyvinuté na Arizonskej Univerzite v roku 1980. Neskôr sa tento peptíd začal skúmať a testovať, pretože vnúkla sa myšlienka, že by mohlo ísť po potencionálny liek pre albínou a ľudí náchylných na rakovinu kôže vzniknutú častým spálením sa. Liečba albínov sa ale vylúčila, kedže u nich nie je problémom nízka hladina α-MSH, ale namiesto toho majú rezistentné receptory, ktoré vylučujú melanín.
-Preto klinické štúdie sa zamerali už len na zvýšenie pigmentácie a sex.libida. Je to naozaj super myšlienka, byť opáleným bez toho, aby sme sa vystavovali UV žiareniu že? Problémom ale je, že samoopaľovací účinok nemusí byť rovnomerný a celej časti kože, a to kvolil half-lifu a hlavne citlivosti receptorov u ľudí v istých kožných častiach tela. (najviac slnkom opaľované sú ruky, tvár a brucho, podobné výsledky sa zaznamenali aj pri užívaní MT)

Cykly, dávkovanie a s nimi spojené vedľajšie účinky:

-Klinické štúdie na stanovenie účinnosti peptídu používali tieto dávky =
maximálne do 0.21mg/kg denne MT
maximálne do 0,03 mg / kg denne MT II
- Ďalšie štúdie používali denné dávky 0.16 mg/kg hmotnosti a zaznamenali tieto vedľajšie účinky =

Nauzea 85%
(Nauzea nie je choroba, je to symptóm niekoľkých stavov, mnohé z nich nesúvisia so žalúdkom. Nauzea často indikuje vnútorné stavy niekde v tele. Cestovná choroba, vznikajúca pre rozdiel medzi vnímaným pohybom a aktuálnym pohybom, je príklad. Vnímanie rovnováhy leží v uchu a spolupracuje so zrakom. Ak vnemy týchto dvoch zmyslov \\\"nesúhlasia\\\" pri aktuálnom telesnom pohybe, symptóm je prezentovaný ako nauzea i keď žalúdok so situáciou nemá nič spoločné. Nauzea je tiež adverzný (negatívny) efekt mnohých liekov. Nauzea môže byť tiež efekt konzumácie veľa sladkostí)


  • Začervenanie v tvári 75%
  • Únava 44%
  • Vracanie 26%
  • Reakcie v mieste vpichu 13%
  • dobré boli akurat žiadne biochemické zmeny v krvi, čo znamená minimálnu záťaž pre obličky a pečeň

-Najdôležitejšie je začať na minimálnej dennej dávke, ktorú je potrebné zvyšovať dovtedy, kým už nie je zjavné (prejavmi vedľajších účinkov), že je to Váš strop v rácmi dávkovania. Odporúča sa ho intenzívne denne užívať počas 2-3 týždňov a potom už len 2 x do týždna na udržanie opálenia.
-Melanotan= ideálne je začať s dávkou 1 mg denne počas prvých 2-3 dní, ak sa neprejavia vedľajšie účinky, je možné dávku zvýšiť o 0,25 mg denne a tak postupne každé 2-3 dni zvyšovať, kým sa denná dávka nevyšplhá na 2-3 mg.
-Melanotan II: ideálne je začať s dávkou 0,25 mg denne, ak sa nežiadúce účinky, a to hlavne nauzea neprejavú, je možné zvýšiť dávky o 0,25 mg a postupne zvyšovať až na 1 alebo 1,5 mg denne.

Skladovanie, rozrábanie a aplikovanie
-Tak ako každý peptíd, aj tieto sú citlivé na teplo, jeho vplyvom sa degenerujú ich účinky. Netreba ale stresovať, MT a MT II, ich účinku sa začnú znižovať cca až po 7 dňoch, počas ktorých boli vystavené vysokým teplotám (všetko to platí o nerozriedenom stave, teda v práškovej podobe)
-Ideálne je ho samozrejme skladovať v mrazničke, rozrobené v chladničke, pozor ale, rozrobený MT alebo MT II v chladničke vydrží cca 2 - 3 týždne, preto ideálne je, ak ho budú užívať 2 ľudia naraz
-Je nutné rozrábať ho s viac ml bakteriostatickej vody, a to z toho dôvodu, že je potrebné užívať nízke dávky
-Aplikuje sa podkožne (do tuku), s inzulinovými striekačkami pod 90°C uhlom, ak aplikujete s inými ihlami, je potrebné aplikovať pod 30°C uhlom, tak ako to je na obrázku

Ktorý je lepší? MT či MT II ?
-MT je drahší ako MT II, ale na druhej strane MT ma menej výrazné vedľajšie účinky ako MT II, preto výber jedného či druhého je už na vlastnej vôle, či hrajú väčšiu rolu peniaze, alebo zdravie
-Melanotan je špecifický agonista melanocortin-1 receptora (MC-1R), ktorý je primárne zodpovedný za farbu kože, a nachádza sa v melanocytných bunkách. Ale melanotan II ma oveľa kratšie sekvencie aminokyselín, zároveň je agonista viacerých melanocortiných receptorov. Čo z toho vyplýva? že MT II by teoreticky mal byť účinnejší a to tým, že je agonistom nie len MC-1R, ale aj MC-3R a MC-4R, a práve 3R a 4R sú tie zodpovedné za zvýšenie sex.vzrušenie, ako u mužov, tak aj u žien.

Porovnanie ich účinkov


MT:
-pigmentácia kože
-nevoľnosť
-potlačená chuť k jedlu
-návaly horúčav, najmä v oblasti tváre
-bolesti hlavy
-letartia
-sverbenie v mieste vpichu
-závraty
-biele škvrny
-pehy
-hyperpigmentácia

MT II
-pigmentácia kože
-nevoľnosť
-potlačená chuť k jedlu
-návaly horúčav, najmä v oblasti tváre
-bolesti hlavy
-letartia
-sverbenie v mieste vpichu
-závraty
-biele škvrny
-pehy
-hyperpigmentácia
-zvýšené sex.libido
-anafylaktický šok (život ohrozujúca alergická reakcia)

-všetky tieto nežiadúce účinky (nevoľnosť, potlačená chuť k jedlu, bolesť hlavy, návaly hrúčavy) sa zvyknú prejaviť pár minút po podaní, a zvyknú trvať krátko, ale sú známe prípady, kedy tieto než.účinky sa prejavovali niekoľko hodín po podaní


Melanotan II

Molekulárny vzorec: C50 H69 N15 O9
Molekulová hmotnosť: 1024,2 g/mol

-Melanotan je cyklický heptapeptid stimulujúci hormón alfa-melanocyty, ktoré majú tendenciu vyvolávať kožné opaľovanie. Taktiež zvýšeje sexuálne libido.
-V podstate bol vyvinutý ako liek proti rakovine kože, ktorý mal fungovať na princípe vyvolania tvorby hormónu, ktorý prinúti kožu sa prirozdene opáliť bez poškodenia od UV žiarenia.
-Ibaže táto látka má pomerne krátky half-life, preto ju bolo nutné často aplikovať. Ale po ďalších štúdiách a testoch sa vyvinul syntetický Melanotan II, ktorý má dlhší half-life a je 1000 krát silnejší, ako prírodzene vytvorený melanotan v tele.
-Od roku 1980 sa uskutočnilo viacero testov a nebolo vôbec zistené žiadne, alebo len mierne toxické účinky tejto látky.
-Syntetický melanotan sa testoval na myšiach a výsledkom bolo zníženie telesnej hmotnosti a tukového tkaniva, zároveň sa potlačila potreba príjemať do organizmu kalorie.
-Taktiež znížil úroveň potrebného vylučovania inzulínu a hladiny cholesterolu.
-Ďalšie testy ale už aj na ľuďoch poukazujú na zvýšenie sexuálnej túžby a podporu erekcie.V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Top produkty

T-PHARMAX UNDE MEGA CAPS 90TAB 150MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS DANABOL 100TAB - 10MG/TAB
ARENIS MEDICO CLENBUTEBOL 50 TAB - 40MCG/TAB
ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

..

94,00€ 98,00€

T-PHARMAX SIBUTRAMINE 100 TAB - 25MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS OXANDROLON 100 TAB - 10MG/TAB
LEGIT LIFT SUSTANON 10ML - 300MG/ML
ARENIS MEDICO NANDRODEK 10ML - 250MG/ML