SARMS A ICH ANABOLICKÉ ÚČINKY


SARMs a ich anabolické účinky na svaly, kosti a prostatu


Užívanie TST so sebou prináša zvýšenie svalovej hmoty súvisiacu s hypertrofiou vlákien typu I, typu II a tie aktiváciou satelitných buniek. Je štúdiami dokázané, že účinky TST pre svalový rast sú sprostredkované predovšetkým skrz dráhy smerovanej na androgénne receptory. Túto dráhu a celkový účinok zvyšuje myogenín, ktorý je dôležitým mediátorom svalového rastu. Androgénne receptory sú rozšírené po celom tele a ich hustota a rozmiestnenie hraje dôležitú úlohu v podpore pevnosti kostí, vo zvýšení sval.hmoty a sily, zníženie tukového tkaniva. Opäť je to fakt, ktorý dokazujú štúdie, kde najviac svalovej hmoty v oblasti stehien nabrali tí, ktorí mali v stehnách umiestnených viac androgénnych receptorov, čo v podstate aj dáva logiku, ma tento fakt pomenúvavame laicky ako genetický potenciál = genetika. Prejdem ale pomaličky k SARMs, keďže sme v ich téme, tie vykazujú svoje účinky na špecificky vybrané androgénne receptory, čo to znamená? To čo som už opisoval v profile z jedného SARMs, že ich účinok na androgénne receptory sú mierne. Výsledky štúdie dokazujú nasledovné fakty:


  • SARMs majú cca 50 krát vyššiu afinitu k androgénnym receptorom svalov a kostí v porovnaní s afinitou na androgénne receptory prostaty, čo je ohromné číslo


  • TST má ale len 2 krát vyššiu afinitu k androgénnym receptorom svalov a kostí v porovnaní s afinitou na AR prostaty, čo ak si porovnáte so SARMs je obrovský rozdiel dokazujúci, že SARMs svoj účinok sústredia na vybrané AR, ktoré sú pre svalový rast podstatné


-Iné štúdie, napr. s Andarínom (S4) poukazujú na to, že jeho anabolická aktivita je 2 x tak silná v porovnaní s TST Propionátom, ale androgénny aktivita na prostatu omnoho nižšia. V podstate to isté preukazujú iné štúdie v porovnaní s TST Cypionátom, ktoré dokázali, že SARMs mali rovnaký anabolický efekt ako TST Cypionát, ale vply na prostatu bol doslova minimálny ! V prenesení na čísla boli výsledky nasledovné = SARMs boli 200 krát anabolickejšie než TST Cypionát, ale o 80 krát menej aktívne v negatívnej činnosti zväčšovania prostaty!

-Ďalšou zaujímavosťou je tiež, že štúdie jasne preukazujú na negatívny potenciál zvyšovania dávok TST, resp. čím vyšši dávka TStT, tým výraznejší negatívny vplyv na prostatu. U SARMs sa ale efekt na prostatu so zvyšujúcou dávkou negatívne zvyšuje len veľmi mierne.

-Ak by sme porovnávali tuk spaľujúci efekt u SARMs a u TST, ten bol v podstate identický, bez významých rozdielov, ale napr. efekt na pevnosť a hustotu kostí bol u SARMs omnoho výraznejší v porovnaní s TST.V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Top produkty

T-PHARMAX UNDE MEGA CAPS 90TAB 150MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS DANABOL 100TAB - 10MG/TAB
ARENIS MEDICO CLENBUTEBOL 50 TAB - 40MCG/TAB
ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

..

94,00€ 98,00€

T-PHARMAX SIBUTRAMINE 100 TAB - 25MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS OXANDROLON 100 TAB - 10MG/TAB
LEGIT LIFT SUSTANON 10ML - 300MG/ML
ARENIS MEDICO NANDRODEK 10ML - 250MG/ML