AKO NA BRUCHO V OBJEMOVKE?

Milí čitatelia, dovoľte mi prosím, aby som sa vyjadril k téme, ktorá vždy bola, je a bude omieľaná stále dokola. Tému, ktorú mám na mysli, je brucho. Snáď každý internetový server, ktorý sa kulturistiky, alebo fitnessu týka, má svoju záložku brucho, alebo je tam aspoň jeden článok.


Niektorí z vás, ja k vám patrím tiež, som bol zvyknutý cvičiť brucho každý deň, niekedy tiež 2x denne a myslel som si, že čím viac brucho budem cvičiť, tým viac vyniknú kocky. Opak je však pravdou. K bruchu by sa malo pristupovať ako ku ktorémukoľvek inému svalu. Arnold Schwarzenegger tvrdil, v časoch jeho najväčšej slávy, že je brucho možné cvičiť každý deň, a najlepšie s vlastnou váhou, tým je myslené bez závažia. Dnes je ale dokázané na rôznych podkladoch a faktoch, že to tak nie je. Tým, že brucho budeme cvičiť každý deň, docielime akurát toho efektu, že sa nám svaly síce vytvarujú, však nebudú objemné a príliš častým cvičením akurát tak zamedzíme ich rastu .


Chcel by som tu citovať kulturistu, ktorý je mi obrovským vzorom a všetky jeho rady si beriem s úplným zreteľom k srdcu. Nie je ním nikto iný, než Vojtěch Koritenský, ktorý v jednom svojom videu povedal frázu: ,, brucho sa cvičí hlavne na tanieri "a je to pravda. Ak budete cvičiť brucho každý deň a zároveň jesť nezmysly, nečakajte pozitívne výsledky. Ak budete ale cvičiť brucho tak, ako každý iný sval 1 - 2x týždenne a budete sa správne stravovať, môžete čakať veľmi pozitívne výsledky. V zimnom, teda objemovom období je brucho sval, ktorý nemusíte nikde ukazovať a vystavovať sa s ním. Zima je obdobie, kedy chodíte v tričku, alebo mikine v budove a všetci by mali sledovať vaše mohutné paže, široké ramená a chrbát. Pretože bude brucho schované pod tričkom, oslníte ľudí okolo svojimi objemami .


A teraz sa dostávam konečne k tomu, o čom chcem konkrétne písať. Brucho je vhodné cvičiť v objemovej fáze 2x týždenne maximálne. Ja osobne cvičím brucho spoločne s chrbtom v jeden deň a nohami ďalší deň preto, aby som sa vošiel do 60 minút tréningu. Čo sa cvikov týka, je vhodné zaradiť 2 cviky spôsobom takým, že jeden deň budem cvičiť vršok brucha a druhý deň budem cvičiť spodok brucha. Šikmé brušné svaly by som do cvikov nezaradil , pretože prílišné precvičovanie šikmého brušného svalu vám môže rozšíriť pás a vy nebudete s širokým pásom vyzerať veľmi dobre, na tom sa dúfam zhodneme. Ak budeme brucho cvičiť, je dôležité, aby sme dodržiavali maximálny počet opakovaní, a tým je 15. Ďalší aspekt, ktorý je nutné dodržiavať, je cvičenie so záťažou. Ak by ste brucho cvičili iba s vlastnou váhou, moc veľký efekt by to v objemovej fáze nemalo. Ideálne je teda cvičiť s váh


V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Top produkty

T-PHARMAX UNDE MEGA CAPS 90TAB 150MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS DANABOL 100TAB - 10MG/TAB
ARENIS MEDICO CLENBUTEBOL 50 TAB - 40MCG/TAB
ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

..

94,00€ 98,00€

T-PHARMAX SIBUTRAMINE 100 TAB - 25MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS OXANDROLON 100 TAB - 10MG/TAB
LEGIT LIFT SUSTANON 10ML - 300MG/ML
ARENIS MEDICO NANDRODEK 10ML - 250MG/ML