LIGANDROL LGD 4033


Ligandrol LGD 4033

Chemický vzorec: 4-((R)-2-((R)-2,2,2-trifluoro-1-hydroxyethyl)pyrrolidin-1-yl)-2-trifluoroMethyl)benzonitrile
Half-life: 24 až 36 hodín

LGD-4033 patrí do skupiny SARMs v orálnej forme, ktorý sa viaže na androgénne receptory s vysokou afinitou. Bol vyvinutý s cieľom liečby straty svalovej hmoty pri nádorových ochorenia alebo pri strate hmoty súvisiacej s vekom. Inak povedané je nesteroidný perorálny selektívny modulátor androgénnych receptorov. Vykazuje významnú anaboličkú a selektívnu činnosť vo svaloch a kostiach, čím má minimálny vplyv na prostatu či mazové žlazy.To že je selektívny znamená, že jeho účinok je uprednostňovaný v androgénnych receptoroch svalov a kostí.

-Nedávne štúdie preukázali pomerne vysokú bezpečnosť tohto lieku, jeho dávka v štúdiách dosiahla maximum 22 mg. Považujem za dôležité podotknúť, že všetky štúdie poukazujú na veľmi podobné až rovnaké výsledky, čo je veľmi pozitívna informácia, pretože najhoršie je, ak máme možnosť sledovať štúdie niektorých liekov, kde každá štúdia príde s iným výsledkom.

-Jeho anabolický účinok v porovnaní s Ostarínom je 4 až 6 x silnejší !

Nežiaduce účinky

-Negatíva súvisiace s užívaním Ligandrolu sú na nízkej úrovni, je potrebné si vždy uvedomiť, že SARMs sú krátko na trhu, preto spoliehať sa na tieto údaje nemusí byť vhodné. Aj keď je pravdou, že štúdií sa vykonalo dosť na to, aby sa dali dosť trefne popísať nežiaduce účinky, o ktorých budem písať nižšie.

Zníženie tvorby vlastného TST je mierne až stredné, ktoré je odrazom užívanej dávky a dĺžke užívania
Žiadna zo štúdií nepreukázala, aby tento liek vykazoval estrogénnu aktivitu, preto negatívne účinky podmienené vysokou hladinu estrogénov pri ňom nie je potrebné riešiť
Jeho toxicita voči pečeni je na veľmi nízkej úrovni
Kardiovaskulárna toxicita je už ale výrazná, pretože už len dávka 1 mg dokáže znižovať hladiny HDL, čo je negatívny jav

-Aj keď by som to nemal spomínať v negatívnach, napriek tomu to sem napíšem, nemá zásadný vplyv na červené ani biele krvinky, taktiež jeho vplyv na prostatu je minimálny, dokonca štúdie preukazujú na znižovanie hmotnosti prostaty, čo je pozitívny jav.

Jeho pozitíva a spôsob užívania

-Je pomerne stále novým SARMs, ktorý prináša nárast svalovej hmoty a zníženie telesného tuku, ponúka tiež zvýšenie pevnosti svalov a istým spôsobom aj utlmenie bolestí šliach či kĺbov. Čo sú už známe vlastonosti všetkých SARMs, ale Ligandrol sa vyznačuje jednou z najväčších schopností v tomto smere! V štúdiách prinášal slušné prírastky pri bežnom stravovaní sa a bez silového tréningu už v dávkach 1 mg denne, preto tu existuje veľký predpoklad, že pri dôraznej strave budú výsledky ešte na vyššej úrovni. K jeho pozitívam patrí aj pozitívny vplyv na znižovanie hladiny SHBG.

-Jeho odporúčaná denná dávka sa pohybuje na úrovni 5 až 15 mg, v prípade ak sa užíva samotný. Zvykne sa užívať po dobu 4 až 8 týždňov. Je možné ho kombinovať aj s inými SARMs, najčastejšie s GW-501516 a S-4, kedy ale jeho denná dávka neprekračuje hranicu 2,5 až 5 mg.

pri prvej skúsenosti = 10 až 15 mg denne
skúsený užívateľ = 15 až 20 mg denne
profi užívateľ = 25 a viac mg denne

-najčastejšie užívanou dávkou v praxi je 10 mg denne, ktorá prináša slušné výsledky s minimálnymi negatívami. Ligandrol je často krát používaný aj v PCT s cieľom udržania hmoty a to denných dávkach od 3 do 5 mg počas prvých 10 až 14-tich dňoch. Osobne sa ale prikláňam k tomu, že aj takto nízka dávka bude mať vplyv na znižovanie tvorby vlastného TST a zvášľať už len preto, že tento liek má veľmi dlhý half-life, iné by bolo, ak by mal half-life cca 4-6 hodín, potom by to bolo naozaj o inom, ale takto to nevidím veľmi ružovo, uvidíme čo ukáže prax.

Štúdia & LGD-4033
-LGD-4033 bol vyvinutý LGD Pharmaceuticals a v dnešnej dobe táto spoločnosť má v zásobe niekoľko ďalších SARMs, ktoré testuje v štúdiách na ľuďoch. Ako už napovedá názov, táto štúdia bude o LGD-4033, tak poďme na to. Štúdia sa vykonávala na Bostonskej univerzite, ktorej sa zúčastnilo 76 zdravých mužov vo veku medzi 21-50 rokov. Boli rozdelení do 4 skupín:

Placebo skupina
Skupina užívajúca 0,1 mg denne
Skupina užívajúca 0,3 mg denne
Skupina užívajúca 1 mg denne

-Celá štúdia trvala len 3 týždne a žiaden zo zúčastnených nemal pozmemenú dietu stravu a ani nevykonával žiadne výnimočnú fyzickú aktivitu. Skupina mužov, ktorí užívali 1 mg denne pri týchto podmienkach za 3 týždne nabrali 1,5 kg svalovej hmoty ! Strata tuku nebola zaznamenaná.

-Ďalšie štúdie vykonávané v Atlante poukazujú na pomerne vysokú bezpečnosť tohto lieku až do dennej dávky 22 mg. Žiadna zo štúdií nepreukázala negatívny vplyv na biele či červené krviky, na krvý tlak, PSA hodnoty či pečeňovú toxicitu.V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.

Top produkty

T-PHARMAX UNDE MEGA CAPS 90TAB 150MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS DANABOL 100TAB - 10MG/TAB
ARENIS MEDICO CLENBUTEBOL 50 TAB - 40MCG/TAB
ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

ARENIS MEDICO RIPPED 150MG/ML

..

90,00€ 98,00€

T-PHARMAX SIBUTRAMINE 100 TAB - 25MG/TAB
BALKAN PHARMACEUTICALS OXANDROLON 100 TAB - 10MG/TAB
LEGIT LIFT SUSTANON 10ML - 300MG/ML
ARENIS MEDICO NANDRODEK 10ML - 250MG/ML